CZ / DE / EN

O nás

Myšlenka vybudovat zařízení jako Stellplatz na Sněžníku, vznikla při našich cestách po Evropě. Všude jsou takováto zařízení běžným standardem, který umožňuje turistům, kteří cestují obytnými automobily, zaparkovat tam, kde jsou vítání, kde mají k dispozici zázemí a kde získají další informace o místě, kde se právě nachází.

Místo, kde vybudovat STPL Sněžník vniklo demolicí bytového domu (bývalý panelák na Sněžníku), který jsme zakoupili od města Jílové. Bytový dům postavilo v roce 1970 Ministerstvo vnitra pro potřeby Celní stráže. V lednu roku 1971 byl dům zkolaudován a byty předány pohraničníkům. Po vstupu ČR do Evropské unie přestala být ochrana hranic prioritou a bytový dům byl v roce 2006 předán do užívání městu Jílové. Od té doby byl nevyužíván a chátral. V roce 2013 jsme opuštěný a vybydlený objekt koupili a v zimě 2013-2014 provedli demolici bytového domu.

Po zhotovení projektové dokumentace proběhla výstavba na jaře roku 2015.

Otevření STPL Sněžník o víkendu 26-28.6.2015.

Jelikož jsme aktivní cestovatelé a cestujeme obytným vozem, věříme, že jsme pro Vás vytvořili stellplatz na evropské úrovni.

Děkujeme za Vaše názory.

 

Napsali o nás:

Rád bych vám poděkoval a pochválil STPL. V ČR naprostý unikát. Je vidět, že ho vytvářel a provozuje někdo, koho to prostě a jednoduše baví. A je to strašně vidět a znát! Je mi jasné, že to stálo mraky peněz a úsilí s nejistou návratností. O to víc to oceňuji a přeji mnoho spokojených klientů, kteří to obrovské úsilí ocení a přispějí k tomu, aby si na sebe STPL alespoň trošku vydělal.
 
 
Osobně se rád určitě ještě zastavím.
 
 
PS: Díky za rohlíky.